Boj o vlastný život. Herečka je od Veľkej noci v pražskej Nemocnici Na Homolce. Postihla ju zákerná choroba, zasahovala záchranka a nasledovala okamžitá hospitalizácia! …

 

Takto si sviatky nepredstavovala. Na Zelený štvrtok sa herečke Regine Rázlovej (69) urobilo zle a nebola iná možnosť ako privolať rýchlu pomoc. “Liečila sa od začiatku roka so zápalom pľúc. Minulý týždeň sa Regine priťažilo a nasledoval prevoz, “odpovedal na otázku Janis Sidovský.

Podľa informácií, ktoré potvrdili hneď dva zdroje, u nej bola pri kontrole zistená pľúcna embólia! Herečke tak išlo o holý život! “Lekári jej nariadili prísny pokoj na lôžku. Sama si bola vedomá vážnosti situácie. Aj keď je rebelka, nezostalo jej nič iné než ich vypočuť, “prezradil herečkin manažér s tým, že Regina je veľká bojovníčka.

2015-12-10-vlasta

“Už prvý deň volala z nemocnice, že sa o ňu síce krásne starajú, ale najradšej by zase bola doma vo svojom,” zveril sa Sidovský. “Mám radosť z toho, že sa rýchlo zotavuje a bude sa môcť vrátiť do práce, ktorá jej chýba zo všetkého najviac,” dodal.

Môže sa to stať aj vám!

Pľúcna embólia je upchatie časti pľúcneho cievneho riečiska krvnou zrazeninou. Môže prebiehať veľmi nenápadne – od narastajúcich problémov s dýchaním až k náhlemu úmrtiu.

K embólii môže dôjsť u ľudí, ktorí žijú nezdravým životným štýlom či trpia zápalom žíl. Ale aj po náročných operáciách, zlomeninách dolných končatín či dlhom cestovaní.

Krvná zrazenina uzavrie menšie pľúcne tepny, postihnutý má dýchavičnosť a bolí ho na hrudníku. U masívnej pľúcnej embólie dochádza k okamžitému srdcovému zlyhaniu. V najťažších prípadoch nastáva okamžitá smrť.

Prvá pomoc

Okamžite zavolať záchranku.
Pokiaľ prestane pracovať srdce, poskytnúť postihnutému masáž srdca.

Prevencia

Pri sadre na dolnej končatine čo najviac chodiť alebo opakovane hýbať nohami.
V lietadle pri dlhých letoch veľa piť, prechádzať sa a pri sedení cvičiť nohami.