Väčšina z nás práve rieši tento problém, pretože leto je za dverami a my sa potrebujeme zbaviť prebytočných kíl, aby sme sa nehanbili ukázať v plavkách. Dnes sa budeme venovať štíhlemu brušku …

 

Bruško hlavne cez kuchyňu

Tak ako láska prechádza žalúdkom, tak i štíhle bruško prechádza hlavne cez náš žalúdok. Cvičenie bruška nám napomáhajú k spevneniu svalov a udržaniu dobrého zdravia, ale ak máme na svaloch tuk, tak ten pekáč buchiet jednoducho vidieť nepôjde. Ak je guľaté bruško naším hlavným problémom, tak by sme sa mali zamerať hlavne na správne stravovanie, jesť veľa zeleniny, bielkovín a hlavne sa nepchajte sladkosťami a vyprážanými jedlami.

Tréning

Tak ako pri každom posilňovaní, ak chceme svaly čo najviac spevniť a vytvarovať, tak teda cviky vykonávame pomalšie a dbáme na techniku prevedenia. Bruško by sme mali cvičiť zhruba 2x do týždňa, ak sme začiatočníčky, ale ak už nejaký ten tréning máme zmáknutý, tak kľudne pridáme aj tretí tréning.

Prískoky

Zaujmeme základnú pozíciu vo vzpore, zatneme bruško a přiskočíme nohami k telu. Pri přiskočení vydychujeme a pri vrátení do vzporu sa nadychujeme. Ak je tento cvik pre nás veľmi náročný, tak nebudeme priskakovat oboma nohami naraz, ale pôjdeme postupne. Najskôr ľavá, potom pravá. Naopak, pokiaľ je cvik jednoduchý, tak pri každej pozícii vo vzpore môžeme pridať ešte klik alebo horolezeckú chôdzu do strany.

Nožnice

Ľahneme si na zem, dáme ruky pod zadoček, zdvihneme nohy nad zem a kmitajme s nimi, jednu cez druhú. Stále sa snažíme zatínať bruško a zadoček. Tento cvik je skvelým na problematickú pneumatiku, ktorú má väčšina z nás pod pupkom. Ak je tento cvik veľmi zložitý, tak iba zdvíhame na striedačku jednu nohu hore a dole. Ak je cvik ľahký, tak si dáme ruky za hlavu a nadvihneme hlavu, ako pri skracovačkách.

Horolezec

Zaujmeme pozíciu vo vzpore, spevníme bruško a snažíme sa pritiahnuť ľavé koleno k pravej ruke, vrátime späť. Následne priťahujeme pravé koleno k ľavej ruke a opäť späť. Pri každom pritiahnutí vydychujeme a pri návrate do vzporu sa nadychujeme.

Ako často?

Cvičenie vykonávame 2 – 3x týždenne. Ak sme začiatočníci, tak začneme na 10 opakovaniach pre každý cvik, a to v 3 kolách. Nasledujúci týždeň zdvihneme počet opakovaní o 3. Takto každý týždeň pridávame ďalšie 3 opakovania.

Pokiaľ už máme nejaké skúsenosti s cvičením, tak začneme na 20 opakovaniach pre každý cvik, a to v 3 kolách. Nasledujúce týždňe zdvihneme počet opakovaní o 5. Takto pridávame každý ďalší týždeň 5 opakovaní.

Tak dámy, ideme makať!